Mit játszunk egy alsó tagozatos gyerekkel?
Három gyerekes anyukaként van tapasztalatom a gyerekekkel való játékban. Nem is beszélve arról, hogy még gyermektáborokat, logikai játszó foglalkozásokat és alkotós szakkört is tartottam gyerekcsoportoknak.
A kirakós játékok fejlesztik a kreativitást, a kézügyességet, és a térlátást is. Jó, ha a kirakósnak mindkét oldalán van minta, így érdekesebb is a játék és jobban megdolgoztatja az agyat, hiszen figyelni kell, hogy a kirakni kívánt képhez tartozik-e a látott részlet. Én újrahasznosított fa alapanyagból készítettem kirakóst. Fekete és vörös fenyőből vágtam ki a darabokat, amiket aztán legyalultam és lecsiszoltam. Az összeválogatott darabokra égetéssel vonalrajzok kerültek. Ezután lakkoztam a darabokat. Száradás után szitázott zsákokba töltöttem bele azokat, és a kirakott kirakós képét is mellékeltem hozzájuk.
A memóriajátékokkal már egész kis kortól ajánlott játszani. Szintén fejlesztő játék. A kisebbeknek még az egyszerűbb rajzos, kevesebb darabból álló memória ajánlott, ami nem túl kis méretű, hogy a nehéz kezecskékkel is könnyen tudjanak vele játszani. Memória játék a bARTa Creative Studio égisze alatt is született. A nyírfa lapból kivágott korongok természetesen állatos mintákkal díszítettek. Natúr színű, szív alakú dobozba csomagolva kerültek forgalomba.
A "Sorakozó!" című játékunk a Tik tak toe játékhoz hasonlít. Ezt a játékot kicsit nagyobb gyerekeknek ajánlom. Hat éves kórtól már bátran játszhat vele a gyerkőc. Állatos figurákból választhatunk a játékhoz. Van a készleteinkben dínós, unikornisos, kutyás, cicás és egyéb mintákban is gravírozott korong. A kézműves vásárokon nagyon kedvelték a vevőim, hogy összeválogathatták a nekik legkedvesebb állatokat a saját megvásárolt játéktáblájukhoz. Az egyik legkedveltebb játék a vevőim között. Egy gravírozott fadobozba van csomagolva a játék. Ebben van benne a hat korong és a játékszabály. A fadobozt kifordítva áll össze a játéktábla. Három-három koronggal rendelkezik mindkét játékos. Rak az egyik játékos, aztán a másik úgy, hogy három korong összegyűljön neki egymás mellett, vagy vízszintesen, vagy függőlegesen, vagy shréhen. Hogyha lerakták a korongokat, de még senki sem nyert, a következő játékos veszi fel az egyik korongját, és áthelyezi a táblán máshova. Addig folytatódik a játék, amíg nem gyűlik össze valakinek a három korongja a megadott lehetőségek közül valamelyik módon.
Az amőba nagyon egyszerű, és nagyszerű játék, csak egy ceruza és egy négyzethálós lap kell hozzá. Figyelni kell a játék közben, hogy gyűljenek az X-eink, vagy a köreink egymás mellett, de eközben arra is, hogy az ellenfélnek megakadályozzuk, hogy a sajátjai összegyűljenek.
Célszerű egy asztalra letenni, vagy ha nincs erre lehetőség, akkor érdemes egy vázlattartót használni a játékhoz. mint például a mi kapibarás mintával ellátott, limitált szériás táblánk. Csipeszt és papírt is kapsz hozzá, így nem fújja el a szél a lapot, és már indulhat is a játék az előre gyártott négyzethálós oldalon.
Jövőhéten újra a blog.hu-s blogomon olvashattok tőlem. Addig is az alábbi elérhetőségeken találhattok meg:
hu.pinterest.com/szocs_barta_agnes
www.instagram.com/bartacreativestudio
www.facebook.com/bartacreativestudio
www.youtube.com/c/bARTacreativestudio
www.youtube.com/channel/UCMYeOdB0QyaATysRCunOMWg
ha rendelnél a pólóboltomból...
pm111991.polomania.hu/termekek
és ha támogatni szeretnél...
www.donably.com/barta-creative-studio